Kolor Auto

Wrocław, Kotlarska 16/1

Tani wynajem aut we Wrocławiu

Spis treści

Przed wypożyczeniem samochodu zazwyczaj pojawia się pytanie – jaki wynajem wybrać, by uzyskać dobre auto, a jednocześnie nie zapłacić zbyt wiele? Na rynku jest dużo firm, kuszących klientów intratnymi umowami. Często jednak to szczegóły oferty stanowią o ostatecznym koszcie całej usługi. Nie inaczej wygląda to we Wrocławiu, gdzie znajduje się wypożyczalnia aut Kolor Auto. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co zrobić, aby wynajem samochodów był bardziej opłacalny – zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Znajdziesz w nim kilka interesujących wskazówek, dzięki którym zoptymalizujesz ofertę do swoich potrzeb.

Na co zwrócić uwagę przy wynajmie auta?

Istnieje kilka elementów, jakie należy rozpatrzyć przy wynajmie samochodu. Warto pamiętać, że jeśli chce się na tej usłudze zaoszczędzić, trzeba przemyśleć m.in.:

  •    w jakim celu bierzesz auto, 
  • jak wiele kilometrów będziesz dziennie pokonywać, 
  • na jak długo będziesz potrzebował pojazdu itp.? 

Klasa samochodu, która Cię interesuje

Dobór odpowiedniego auta do swoich oczekiwań wbrew pozorom nie jest łatwy. Wielu kierowców często duży nacisk kładzie na estetykę pojazdu, wybierając samochód, którego wynajem kosztuje niemałą sumę. Tymczasem w niższej cenie mogą wypożyczyć model, jaki w pełni zaspokoi ich potrzeby.

Określ, do czego konkretnie potrzebujesz auta. Czy chcesz mieć komfortowy środek transportu, jakim będziesz poruszać się po mieście? Szukasz samochodu odpowiedniego na wyjazd z rodziną na wakacje? Ty i Twoja firma przyjmujecie ważnego biznesowego gościa? W każdym z tych przypadków można sięgnąć po inne auto, jakie najlepiej wpasuje się w oczekiwania.

Przykładowo – do poruszania się po mieście wystarczy pojazd z grupy B jak np. Seat Ibiza czy Citroen C3. Oba są komfortowo wyposażone, zapewniają wysokie bezpieczeństwo oraz mają klimatyzację, więc świetnie spisują się w upalne dni. Jeśli natomiast wyjeżdżasz na wakacje większą grupą – zamiast np. brać dwa auta, lepiej postawić na wynajem busów osobowych. We Wrocławiu znajdziesz je m.in. w naszej ofercie. Jeżeli jednak potrzebujesz reprezentacyjnego samochodu – wybierz model z grupy D jak Opel Insignia czy jednego z SUV-ów, przykładowo – Citroen C5. Całą flotę znajdziesz na naszej stronie WWW.

Z limitem kilometrów czy bez?

Drugim ważnym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest limit kilometrów. Wiele wypożyczalni nie daje tutaj zbyt dużego wyboru – często limit narzucony jest z góry. Nieco inaczej wygląda to w przypadku Kolor Auto. Nasza wypożyczalnia aut wychodzi naprzeciw Klientom, tworząc elastyczne warunki i dając m.in. do wyboru wynajem z limitem lub bez niego. Na czym polega różnica?

Decydując się na ofertę z limitem kilometrów, wybiera się tańszy wariant. Idealnie pasuje on do potrzeb osób, które dziennie nie pokonują większych odcinków, najczęściej poruszając się po mieście. Co więcej – sama górna granica znajduje się dość wysoko. Klient może w ciągu jednej doby przejechać nawet 150 km.

Z kolei dla osób spodziewających się, że dobowo będą przekraczać ten limit, stworzyliśmy ofertę bez ograniczeń. Jest nieco droższa, ale i tak wychodzi taniej niż w przypadku, gdyby zdecydować się na limit kilometrów i regularnie go przekraczać. Tym samym łatwo dopasujesz ofertę do swoich oczekiwań!

Okres wypożyczenia auta

Wybierając wynajem samochodu, trzeba zastanowić się, na jak długo faktycznie będzie on potrzebny. Decyzję o okresie wypożyczenia warto podjąć jeszcze przed udaniem się do wypożyczalni. Ogólna zasada brzmi – im dłuższy okres wynajmu, tym mniejsza stawka dobowa. Nie zmienia to oczywiście faktu, że jeśli potrzebujesz pojazdu na 1-2 dni, to nie ma sensu rozciągać tego okresu na dłuższy czas. Należy jednak pamiętać, aby terminowo zwrócić auto. W przeciwnym wypadku wypożyczalnia może naliczyć kary.

Warto zwrócić uwagę na oferty dla stałych klientów

Dobre firmy wynajmujące samochody wiedzą, że o stałych klientów warto dbać. Intratne rabaty, oferty specjalne… to wszystko sprawia, że zarówno wynajem aut osobowych, busów, jak i samochodów dostawczych jest o wiele tańszy. Dlatego, jeszcze przed tym, zanim pierwszy raz zdecydujesz się skorzystać z oferty wypożyczalni, zastanów się, którą chcesz wybrać. Wracając do niej później, najpewniej będziesz mógł liczyć na lepsze warunki. Przed zawarciem umowy warto zapytać, co otrzymuje stały klient!

Dodatkowe wyposażenie a koszty

Profesjonalne wypożyczalnie oferują nierzadko najróżniejsze dodatkowe elementy wyposażenia. Chodzi m.in. o foteliki dla dzieci czy inne akcesoria, mające podnieść komfort jazdy. Niektóre z nich jednak mogą okazać się zupełnie niepotrzebne. Tym bardziej że np. każdy smartfon ma już GPS. Po co zatem dodatkowe urządzenie, gdy ma się takie rozwiązanie w telefonie? Warto przed decyzją o wynajmie zastanowić się, czy potrzebne są akcesoriów, czy raczej są całkowicie zbędne.

Zwróć samochód w stanie, w jakim go odebrałeś

To wbrew pozorom bardzo istotny element, wpływający na ostateczny koszt wynajmu. Wypożyczalnia samochodów (w tym busów) zwykle pobiera kaucję i zawsze sporządza stosowny protokół dotyczący tego, w jakim stanie pojazd został oddany do użytku. Chodzi zarówno o czystość, jak i poziom uzupełnienia baku. Nie ma w tym nic dziwnego – sprzątanie np. po rozlanych napojach oraz uzupełnienie paliwa wiążą się z kosztami. Dobrze więc zadbać o to na własną rękę, gdyż firma na pewno potrąci je z wpłaconej kaucji. Samodzielnie można wcześniej wyczyścić auto.

Porównaj oferty różnych wypożyczalni

Teraz gdy już wiesz, na co zwracać uwagę i jak zoptymalizować koszty wynajmu aut we Wrocławiu, pora na najważniejsze – porównanie ofert. W stolicy Dolnego Śląska znajdziesz wiele wypożyczalni pojazdów osobowych i dostawczych, proponujących busy, jak i małe samochody miejskie. Różnice w cenach mogą jednak być diametralne. Zapewniamy Cię, że u nas odkryjesz korzystne propozycje, dostosowane do Twoich potrzeb. Już teraz zajrzyj na stronę i sprawdź, co gwarantujemy Klientom! Jeśli masz pytania – skontaktuj się z nami. Pamiętaj też, że Kolor Auto znajdziesz nie tylko we Wrocławiu przy ulicy Kotlarskiej, ale i w wielu innych miastach Polski.

Inne posty

536 393 291

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni