Kolor Auto

Wrocław, Kotlarska 16/1

Koszty najmu samochodu – jak ograniczyć?

Spis treści

Koszt posiadania własnego samochodu dla mnóstwa kierowców stanowi przeszkodę, by móc zdecydować się na jego zakup. Na szczęście w całej Polsce działa wiele wypożyczalni, oferujących wynajem aut na atrakcyjnych warunkach. Tak też jest w Kolor Auto, która ma swój oddział m.in. we Wrocławiu i innych miastach Polski zachodniej, w tym głównie w południowo-zachodniej. Nie każdy jednak ma świadomość, że da się również skutecznie ograniczyć koszt wypożyczenia pojazdu, nawet jeśli to bus. Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zachęcamy do lektury! Poznaj sposoby, jak skutecznie obniżyć cenę za wynajęcie auta.

Limit kilometrów – kiedy warto z niego skorzystać?

Paradoksalnie zdecydowanie się na zawarcie w umowie zapisu o tym, że wypożyczalnia samochodów nakłada na klienta obowiązek trzymania się pewnych granic, jeśli chodzi o ilość przejechanych kilometrów w ciągu jednej doby, może być dobrym wyjściem. Pozostaje tylko kwestia kiedy. Limit kilometrów będzie Twoim sojusznikiem, gdy nie planujesz długich podróży, a np. potrzebujesz auta tylko do poruszania się po mieście.

Czemu? Wszystko dlatego, że firmy zajmujące się wynajmem pojazdów zazwyczaj liczą więcej za dobę, jeśli istnieje możliwość wyrzucenia tego zapisu w umowie. Zwykle nie jest to duża kwota, jednak gdy się podsumuje za każdy dzień większy koszt – wówczas ujawnia się spora różnica.

Z drugiej strony, jeśli planujesz długie podróże i najprawdopodobniej będziesz albo przejeżdżać zbliżoną ilość kilometrów do określonego limitu, albo nawet go przekraczać – lepiej nie ryzykować. Dodatkowe koszty, jakie naliczy wówczas wypożyczalnia, mogą okazać się na tyle wysokie, że mocno odczujesz to w portfelu. Warto przy tym mieć na uwadze, że nie każda firma oferuje możliwość skorzystania z wynajmu aut z lub bez limitu. W Kolor Auto jak najbardziej masz taką opcję. Więcej możesz dowiedzieć się na ten temat na naszej stronie z ofertą.

Warto czytać dokładnie umowę i regulamin

Na rynku istnieje mnóstwo firm oferujących wynajem aut, w tym też dostawczych. Niestety – nietrudno w branży znaleźć mało uczciwych usługodawców, próbujących często różnych sztuczek prawnych, zawartych w umowie czy regulaminie. Później okazuje się, że korzystający z usługi musi ponieść koszty, które były ukryte. Nie ma chyba niczego bardziej frustrującego, niż nagła konieczność płacenia za coś, co przeoczyło się w kontrakcie.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie będziesz narażony na takie nieprzyjemności, przede wszystkim wybierz dobrą firmę. Sprawdzona wypożyczalnia aut zaprezentuje Ci przyjazne i przejrzyste warunki. Niemniej – zawsze warto dokładnie przeczytać umowę oraz regulamin wynajmu, nawet gdy zajmuje kilka stron drobnym druczkiem. Czegoś nie rozumiesz lub coś wzbudza Twoje wątpliwości? Zapytaj przedstawiciela firmy. Powinien Ci jak najbardziej klarownie przedstawić dany zapis, abyś był pewien, co on oznacza.

Zarezerwuj auto z wyprzedzeniem

To jeden z najłatwiejszych sposobów na obniżenie kosztu wypożyczenia pojazdu. Wiele firm, także z Wrocławia, oferujących wynajem samochodów, w tym busów, promuje wcześniejszą rezerwację aut, proponując preferencyjne stawki. To logiczne, gdyż mogą z większym wyprzedzeniem przygotować je do przekazania Klientowi.

Dobierz ofertę dla siebie i trzymaj się terminu

Wiele osób lubi mieć zapas czasu, gdy decydują się na wypożyczenie samochodu od wypożyczalni. Z jednej strony przezorność jest dobra, ale z drugiej – wiąże się z dodatkowymi kosztami. Planując wyjazd lub czas, kiedy po prostu auto będzie Ci potrzebne, warto wyliczyć, ile dni faktycznie będziesz z niego korzystał. Może się okazać, że w zupełności wystarczający będzie np. średni termin wynajmu.

Kiedy już dokonasz obliczeń i zdecydujesz się wypożyczyć pojazd – pamiętaj, aby dotrzymywać terminów. To powszechny błąd, jaki popełniają osoby korzystające z takich usług. Bo niby jeden dzień nie zrobi nikomu większej różnicy, prawda? Zapisy umowy są jasne – jeśli samochód ma wrócić dnia X do siedziby wypożyczalni, to maksymalnie do tego momentu powinien się znaleźć na jej parkingu. Inaczej narażasz się na koszty, a wtedy nie można mówić o oszczędnościach. Co ciekawe – nie warto też zwracać pojazdu zbyt wcześnie. Część firm praktykuje naliczanie opłat za wcześniejsze oddanie samochodu (w innym wypadku traciłyby część dochodu).

Promocje i weekendy

Konkurencja wśród wypożyczalni aut jest na tyle duża, że różni usługodawcy muszą przyciągać klientów, sięgając po akcje promocyjne. Często wiążą się one z okresami świątecznymi, gdy wiele osób podróżuje między miastami. Niektóre firmy mają też oferty weekendowe, kusząc tanim wynajmem krótkoterminowym.

Najpowszechniejszą praktyką są promocje dla stałych klientów. Jeśli wynajem samochodów, czy to busów, czy osobowych, jest usługą, z jakiej będziesz chciał korzystać częściej – powinieneś ostrożnie dobrać wypożyczalnię, z którą podejmiesz współpracę. Lepiej wybrać raz, a dobrze, zyskując przy tym atrakcyjne zniżki, niż przenosić się między różnymi firmami, ostatecznie nie otrzymując żadnych rabatów.

Zatankuj auto do pełna

Kiedy odbierasz samochód, zwróć uwagę na poziom paliwa. Jeśli pojazd został zatankowany do konkretnego poziomu – upewnij się, że zwracasz go właśnie w takim stanie. Choć obecnie ceny na stacjach benzynowych nieco przerażają, to lepiej samemu podjechać i zatankować, niż liczyć, że jakoś to przejdzie w samej wypożyczalni. Najpewniej usługodawca podliczy koszt uzupełnienia paliwa drożej niż gdybyś zrobił to samodzielnie.

Sięgnij po auta ze sprawdzonego źródła!

Istnieje co najmniej kilka sposobów na zaoszczędzenie na wynajmie aut. Poza wymienionymi warto dodać jeszcze korzystanie z własnych dodatkowych akcesoriów, w tym m.in. fotelika dla dziecka czy GPS-u. Jeśli jednak interesuje Cię możliwość wypożyczenia samochodu na przejrzystych i przyjaznych warunkach – skorzystaj z opcji, jakie oferuje Kolor Auto. Usługi kierujemy nie tylko do Klientów z Wrocławia. Mamy w Polsce liczne oddziały, gdzie możesz wynająć pojazd w atrakcyjnej cenie. Wypożyczalnia w swojej flocie ma szeroki wybór busów oraz różnego typu samochodów osobowych – od małych miejskich po SUV-y. Sprawdź nasze propozycje już teraz!

Inne posty

536 393 291

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni