Kolor Auto

Wrocław, Kotlarska 16/1

Wynajem auta bez limitu kilometrów

Spis treści

Zapewne rozważając decyzję o wynajmie samochodu osobowego, dostawczego lub busa z wypożyczalni aut, zastanawiasz się, czy warto wybrać opcję bez limitu kilometrów. Co w praktyce oznacza ona w naszej firmie we Wrocławiu? Dlaczego się opłaca zarówno przy najmie pojazdu na kilka dni, jak i np. na cały miesiąc i czy jest to rozwiązanie dostępne dla każdego? Poznaj jego zalety i dowiedz się więcej z tego artykułu!

Czym jest limit kilometrów?

W momencie zdecydowania się na propozycję firmy wynajmującej samochody spotkasz się z pytaniem, czy chcesz użytkować pojazd z opcją limitu kilometrów, czy też bez tego ograniczenia. Pierwszy wariant oznacza, że masz sprecyzowany przez wypożyczalnię kilometraż dzienny, miesięczny lub z góry określony za cały okres korzystania z samochodu. Uśredniając, zazwyczaj mieści się on w granicach 250-300 kilometrów na dobę. W momencie, kiedy wykorzystasz limit, będziesz zobligowany do uiszczenia dodatkowej opłaty. 

Warto nadmienić, że różnica między wynajmem ze wskazaną odległością, jaką możesz pokonać w ramach oferty a nieograniczonym kilometrażem, widoczna jest przede wszystkim w kosztach usługi.

Na czym polega wynajem auta bez limitu kilometrów?

Ta reguła jest bardzo prosta. Wypożyczalnia aut, z którą zawierasz umowę, nie wpisuje limitu kilometrów. Dzięki temu możesz cieszyć się swobodą w podróżowaniu po mieście i poza nim. Wystarczy, że zarezerwujesz wstępnie samochód przez formularz znajdujący się na stronie internetowej, a następnie podpiszesz umowę w biurze. Wybrany pojazd będzie czekał we wskazanym miejscu.

Jeśli nie masz własnego auta, wynajem stanowi świetne rozwiązanie. Podobnie w sytuacji, kiedy Twój pojazd jest akurat w warsztacie mechanicznym i chwilowo potrzebujesz zastępczego. Skorzystanie z oferty firmy wypożyczającej opłaca się także, gdy przylatujesz do Polski i chcesz mieć możliwość swobodnego podróżowania po kraju – bez żadnych ograniczeń i angażowania innych.

Weź pod uwagę, że za samochód dostępny w usłudze najmu bez limitu kilometrów możesz zapłacić nieco większą kwotę, jednak w zamian zyskujesz swobodę korzystania z niego. Ponadto im dłużej wynajmujesz busa, osobówkę czy auto dostawcze, tym niższa jest dzienna cena jego wypożyczenia, jak i całkowity koszt usługi.

Wynajem busów, samochodów osobowych i dostawczych bez limitu kilometrów – korzyści dla przedsiębiorców

Jeżeli nagła sytuacja zmusi Cię do przekroczenia limitu kilometrów, jaki określiła w umowie wypożyczalnia busów, samochodów dostawczych lub innych aut, czeka Cię dodatkowy wydatek. Jest to rozwiązanie dosyć niewygodne dla kierowców, którzy sporo jeżdżą.

Wariant wynajmu pojazdów bez limitu kilometrów sprawdzi się w przypadku przedsiębiorców, którzy chcą powiększyć swoją flotę bez ponoszenia dużych kosztów. Brak ograniczeń pozwala pracownikom firmy podróżować w sprawach służbowych i nie martwić się o odległość. W ten sposób też osoba prowadząca działalność gospodarczą może rozwijać ją, zwiększając np. zasięg obsługiwanych regionów z pomocą wypożyczonych aut dostawczych. Wynajem busów bez narzuconej kilometrówki to świetna opcja np. na wyjazd integracyjny dla pracowników, podczas którego będziecie zwiedzać różne miejsca w kraju lub za granicą.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz poprzez wypożyczalnię samochodów szybko i tanio rozszerzyć flotę pojazdów, ograniczysz w ten sposób koszty utrzymania aut służbowych. Jednocześnie umożliwisz pracownikom nieskrępowaną pracę, również w zakresie delegacji. Wypożyczanie bez limitu kilometrów ułatwi Ci planowanie kosztów firmowych. Weź pod uwagę, że wynajem długoterminowy dla przedsiębiorstw jest rozwiązaniem korzystniejszym niż leasing. Dbasz tylko o tankowanie samochodu i opłaty za usługi. Z kolei serwisowanie pojazdu bądź wykup ubezpieczeń leżą już w obowiązkach wypożyczalni.

W przypadku najmu dla firmy wersja usługi bez limitu kilometrów daje możliwość używania aut w celach prywatnych bez martwienia się o dodatkowe opłaty, które występowałyby w sytuacji przekroczenia wyznaczonego w umowie dystansu.

Korzyści z wypożyczenia auta bez limitu kilometrów do celów prywatnych

Kiedy jeszcze opłaca się skorzystać z takiej oferty? To rozwiązanie sprawdzi się też wtedy, gdy wypożyczonym samochodem planujesz dłuższe wakacje w Polsce lub poza jej granicami i nie chcesz mieć narzuconych ograniczeń w zakresie odległości. Wyruszysz w trasę bez zamartwiania się o to, jakie koszty czekają Cię w związku z przekroczeniem określonego limitu kilometrów.

Jeśli wynajmujesz auto na krótko i masz w planach tylko jeżdżenie w obrębie jednego miasta, wówczas ryzyko zbliżenia się do narzuconego limitu lub jego przekroczenie jest znikome.

Wybór opcji bez ograniczeń umownych z wypożyczalnią pozwala w swobodniejszy sposób korzystać z pojazdu, jeżdżąc nie tylko po mieście, ale też, gdy musisz wyjechać poza dane miejsce lub odbyć więcej podróży w krótkim czasie.

Dopasuj samochód do swoich potrzeb!

W prowadzonej przez nas we Wrocławiu wypożyczalni samochodów dostawczych, busów oraz innych aut bez problemu wyszukasz odpowiedni model. Dopasujesz go do swoich potrzeb prywatnych bądź zawodowych. Wybierz taki, który będzie miał właściwą wielkość oraz wyposażenie. Chętnie doradzimy Ci, który pojazd najlepiej spisze się podczas dłuższych wyjazdów rodzinnych, a jaki, gdy będą miały charakter służbowy. Uzyskasz też wszelkie niezbędne informacje na temat średniego spalania, co pozwoli Ci oszacować koszty związane z zakupem paliwa.

Wypożycz auto bez limitu kilometrów!

Potrzebujesz pojazdu do celów służbowych lub na prywatny użytek? Jeśli zdecydujesz się na wynajem auta bez limitu kilometrów, masz możliwość swobodnego pokonywania nawet najdłuższych dystansów. Ciesz się podróżami i zapomnij o dodatkowych kosztach, jakie w przypadku innej oferty, poniósłbyś za przekroczenie ustalonej kilometrówki. Wypożycz busa, samochód osobowy lub dostawczy w naszej wypożyczalni we Wrocławiu!

Inne posty

536 393 291

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni