Kolor Auto

Wrocław, Kotlarska 16/1

Czy samochód z wypożyczalni można udostępniać innej osobie?

Spis treści

Planujesz wynajem samochodu? Dowiedz się, komu wolno nim kierować! Przestrzegaj zapisów umowy zawieranej z wypożyczalnią. Sprawdź, czy możesz udostępnić wynajęte auto innej osobie, której dane nie zostały zawarte w dokumentach. Zmiana kierowcy nie jest problemem pod warunkiem spełnienia kilku wymogów.

Prowadzenie wypożyczonego auta

Wynajmowanie pojazdów cieszy się dużą popularnością wśród turystów, przedsiębiorców i osób, które nie dysponują własnym samochodem. Zapewnia dużą wygodę i mobilność. Każdy, kto podpisuje umowę z wypożyczalnią, jest jednak zobowiązany do przestrzegania zawartych w niej ustaleń. Przede wszystkim firmy wynajmujące auta chcą znać tożsamość swoich klientów. Weryfikują ich uprawnienia do kierowania środkami transportu. Trzeba okazać na przykład swoje prawo jazdy i dowód osobisty. Często obowiązuje limit wieku, a wypożyczalnia współpracuje wyłącznie z osobami, które mają już kilkuletnie doświadczenie w kierowaniu pojazdami osobowymi. Te wszystkie środki ostrożności służą do zapobiegania wypadkom drogowym i uszkodzeniu samochodów.

Udostępnianie samochodu innemu kierowcy

Wypożyczonym pojazdem może kierować kilka osób naprzemiennie. Dodatkowych kierowców powinno się jednak uwzględnić w umowie i wpisać do niej ich dane osobowe. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować je z wypożyczalnią. Klienci muszą bezwzględnie przestrzegać kodeksu drogowego. Za kierownicą nie mogą siadać osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu lub środków psychoaktywnych oraz ludzie nieposiadający ważnego prawa jazdy. Priorytetem każdego kierowcy powinno być bezpieczeństwo oraz wystrzeganie się stłuczek oraz kolizji. Nikt nie powinien też prowadzić środka transportu przez wiele godzin bez przerw. Zalecane jest 4,5 godziny za kierownicą, a następnie 45 minut przerwy.

Usługi wypożyczalni samochodowej

Chcesz udostępnić wynajęty samochód innej osobie? Zanim to zrobisz, upewnij się, że jest odpowiedzialna, trzeźwa i dysponuje odpowiednimi uprawnieniami. Zwracaj uwagę na zasady wypożyczalni i umieść dane dodatkowych kierowców w podpisywanej przez siebie umowie.

Inne posty

536 393 291

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni