Kolor Auto

Wrocław, Kotlarska 16/1

Jak uniknąć ukrytych kosztów wynajmu samochodu?

Spis treści

Planujesz wypożyczenie auta? Dowiedz się, jak wybrać najkorzystniejszą usługę. Sprawdź, za co nie warto płacić i unikaj ukrytych kosztów wynajmu samochodu. Podpisując umowę, zwróć uwagę na zawarte w niej informacje i wybierz środek transportu idealnie dopasowany do swoich potrzeb.

Cena wypożyczenia auta

Na cenę wynajmu samochodu wpływa między innymi typ pojazdu, dodatkowe wyposażenie oraz liczba kilometrów, jaką zamierza każdego dnia pokonywać kierowca. Bez wątpienia cennik wypożyczalni jest dość elastyczny i każdy znajdzie ofertę dopasowaną do swojego budżetu. Trzeba jedynie wiedzieć, jakich ukrytych kosztów unikać. Warto już wcześniej zapoznać się z flotą usługodawcy i przeczytać regulamin współpracy. Dobre firmy wynajmujące auta uczciwie doradzą, jak uzyskać samochód w niższej cenie.

Limit kilometrów i terminowy zwrot pojazdu

Zastanów się, dokąd zamierzasz jeździć wynajętym pojazdem. Jeśli planujesz dalekie podróże, skorzystaj z opcji wypożyczenia bez limitu kilometrów. Dzięki temu unikniesz zapłaty za przekroczenie dozwolonej długości tras. Zazwyczaj ograniczenie przelicza się w systemie dziennym, na przykład jako 150 kilometrów na jeden dzień. Ponadto pamiętaj o terminowym zwróceniu pojazdu. Każde opóźnienie wiąże się z naliczaniem dodatkowej opłaty. Kolejną kwestią jest miejsce zwrotu. Niekiedy wypożyczalnie oferują, że ich pracownicy dostarczą auto i odbiorą je ze wskazanego przez klienta adresu. Sprawdź, czy nie wiąże się to z doliczeniem dodatkowej kwoty do rachunku.

Ubezpieczenie i dodatkowe wyposażenie

Każdy kierowca musi posiadać ubezpieczenie, które przydaje się w razie udziału w wypadku lub kolizji. Wypożyczalnie przykładają do tego dużą uwagę i zapewniają usługę ubezpieczeniową. Jeśli jednak masz własną polisę, możesz zapytać, czy jest konieczność skorzystania z dodatkowej. Często okazuje się, że nie jest ona niezbędna, a rezygnacja z niej obniża koszty wynajmu. Kolejną rzeczą, z jakiej możesz zrezygnować, jest dodatkowe wyposażenie. Weź ze sobą własny fotelik dla dziecka lub nawigację. To znacznie tańsze rozwiązanie. Kierowcy, którym zależy na jak najniższej cenie usługi, powinni ograniczyć się do podstawowej oferty.

Wybór odpowiedniego auta

W wypożyczalni znajdziesz różne modele samochodów. Najbardziej uniwersalne są auta z grupy B, które wyróżniają się dużą pakownością, a zarazem nie spalają dużo paliwa i łatwo porusza się nimi po mieście. Dobierz środek transportu spełniający Twoje potrzeby. Cena będzie niższa jeżeli zamiast luksusowego pojazdu wybierzesz ekonomiczny samochód z pojemnym bagażnikiem, klimatyzacją i bazowym wyposażeniem.

Tanie wynajmowanie samochodów

Już wiesz, jak uniknąć ukrytych kosztów wypożyczenia auta. Zwróć uwagę na ubezpieczenie, termin zwrotu i limit kilometrów. Zrezygnuj z dodatkowo płatnych usług i ciesz się komfortową podróżą w korzystnej cenie. Postaw na samochody z grupy B i ogranicz spalanie paliwa w trasie.

Inne posty

536 393 291

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni