Kolor Auto

Wrocław, Kotlarska 16/1

Zalety krótkoterminowego wynajmu aut

Spis treści

Coraz więcej osób oraz właścicieli firm decyduje się na krótkoterminowy wynajem aut. Jest to bardzo ciekawa, a przy tym wygodniejsza opcja, niż zakup i użytkowanie własnego pojazdu. Jeśli Ty również chciałbyś skorzystać z tej możliwości i zastanawiasz się, czy warto wypożyczyć samochód osobowy, dostawczy, lub busa, przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik. Dowiesz się z niego, jakie są zalety tego rozwiązania, komu najbardziej opłaca się krótkoterminowy wynajem aut oraz ile możesz dzięki niemu zyskać!

Krótkoterminowy wynajem samochodów – kto z niego korzysta?

Klientów wypożyczalni samochodów można podzielić kilka grup. Pierwszą z nich stanowią osoby prywatne, które nie posiadają własnego auta, a jedynie od czasu do czasu pragną skorzystać z komfortu, jaki zapewnia ten środek transportu. Zakup i utrzymywanie pojazdu jest dla nich nieopłacalny, jednak jadąc na wakacje, narty, czy weekendową wycieczkę, potrzebują samochodu. 

Odrębną grupę stanowią klienci, którzy czasowo zostali pozbawieni swojego auta, np. z powodu wypadku lub awarii. W takiej sytuacji możliwość skorzystania z wypożyczalni jest świetnym rozwiązaniem, bo pozwala spokojnie czekać na naprawę własnego pojazdu bez konieczności reorganizacji całego życia zawodowego czy rodzinnego.

Często zdarza się też, że samochody wynajmują osoby, które lubią zmiany i pragną cieszyć się możliwością prowadzenia różnych typów aut bez inwestowania w ich zakup. Niektóre z nich chcą poczuć przypływ adrenaliny i od czasu do czasu przejechać się dla przyjemności sportowym lub terenowym pojazdem. Inne z kolei zamierzają w niedługim czasie nabyć dany model i wolą dobrze przetestować jego osiągi, zanim dokonają zakupu.

Z usług wypożyczalni bardzo często korzystają również firmy i instytucje. Niekiedy zdarza się, że potrzebują one chwilowo zwiększyć swoją flotę o busa lub samochód osobowy czy dostawczy. W takiej sytuacji nie opłaca się inwestować środków w zakup pojazdu, bo krótkoterminowy wynajem jest korzystniejszą opcją.

Często przedsiębiorstwa wypożyczają limuzyny albo inne auta dla swoich kontrahentów lub partnerów biznesowych. Zdarza się również, że wynajmują samochody dla własnych pracowników czy managerów będących w delegacji. Dzięki temu przedstawiciel firmy może dojechać z jej siedziby do Szczecina, Krakowa czy Wrocławia pociągiem, a dopiero na miejscu przesiąść się w inny pojazd, co jest opcją tańszą, wygodniejszą i bezpieczniejszą, niż samodzielne prowadzenie auta przez wiele godzin. 

Zalety krótkoterminowego wynajmu samochodów

Jak widzisz, klienci wypożyczalni to całkiem spora i zróżnicowana grupa osób. Zastanawiasz się, czy warto do niej dołączyć? Chcesz wiedzieć, ile możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się na wypożyczenie samochodu? Oto najważniejsze zalety krótkoterminowego wynajmu aut:

  1. Komfort wyboru pojazdu „szytego na miarę”. Zwykle w rodzinie jest jeden lub dwa samochody, które muszą wystarczyć na wszelkie okazje, począwszy od codziennego przemieszczania się po mieście, poprzez wyjazd na wakacje, aż po konieczność przewiezienia mebli podczas przeprowadzki. Korzystając z usług wypożyczalni, możesz za każdym razem dysponować innym pojazdem. 
  2. Możliwość swobodnego przemieszczania się bez konieczności korzystania z drogich taksówek. Pragnąc wypożyczyć samochód, wystarczy tylko wejść na naszą stronę, wybrać interesujący model i zamówić go na konkretny dzień i godzinę. Jest to bardzo korzystna opcja w przypadku wyjazdu służbowego, wycieczki za miasto, na wesele czy inną uroczystość. 
  3. Możliwość korzystania z pełnego pakietu ubezpieczeń, wraz z serwisowaniem czy wymianą opon na zimowe. Jest to wygodne, zwłaszcza jeśli nie masz ochoty poświęcać tym kwestiom zbyt wiele czasu.    
  4. Brak dodatkowych opłat. Korzystając z usług wypożyczalni, możesz cieszyć się przyjemnością prowadzenia pojazdu bez konieczności dbania o takie aspekty, jak wymiana oleju, serwis klimatyzacji itp. Od początku znasz dokładną sumę, jaką zapłacisz za możliwość użytkowania auta. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku samochodów dostawczych czy busów. 
  5. Możliwość wynajmu auta na dłużej. Jako liderzy w branży wypożyczania samochodów umożliwiamy naszym klientom korzystanie z wybranego przez nich pojazdu przez kilka miesięcy, a nawet lat. Jest to bardzo opłacalne, zwłaszcza dla firm. Dzięki temu mogą one użytkować zarówno busy, jak i auta osobowe lub dostawcze, bez konieczności nabywania ich.    
  6. Wygoda korzystania z wybranego pojazdu, niezależnie od lokalizacji. Posiadamy oddziały we Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Zielonej Górze i wielu innych miastach różnej wielkości. Jeśli pragniesz wypożyczyć samochód, po prostu znajdź najbliższy sobie oddział i ciesz się komfortem użytkowania wybranego przez siebie auta. 

Szukasz dobrej wypożyczalni samochodów?

Możliwość użytkowania pojazdu bez konieczności kupowania go jest bardzo korzystną opcją. Warto  jednak pamiętać, że w tej branży najlepiej jest współpracować z odpowiednio dużym kontrahentem – takim, który zapewni Ci szeroki wybór samochodów oraz punktów odbioru aut. Zadbaliśmy o to, by w naszej flocie znalazło się wiele typów maszyn – od biznesowych limuzyn, poprzez kompaktowe miejskie pojazdy, aż po komfortowe, rodzinne SUV-y. Korzystając z naszych usług, możesz cieszyć się możliwością prowadzenia dokładnie takiego auta, jakiego w danym momencie potrzebujesz. 

Sprawdź nas!

Nasza wypożyczalnia ma oddziały na terenie całej Polski – od Wrocławia, poprzez wiele innych miast, aż po Szczecin. Dzięki temu łatwo znajdziesz odpowiednią dla siebie lokalizację. Zadbaliśmy o to, by umowa najmu była sporządzona prosto i przejrzyście. Dokładamy wszelkich starań, byś mógł cieszyć się bezpieczeństwem oraz komfortem użytkowania naszych samochodów. Jeśli szukasz auta na wynajem, sprawdź ofertę (kolorauto.pl). Jesteśmy przekonani, że spotkasz w niej pojazdy, które spełnią Twoje oczekiwania. Jeżeli natomiast chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat możliwości wypożyczenia samochodu osobowego, dostawczego, lub busa, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb. 

Inne posty

536 393 291

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni