Kolor Auto

Wrocław, Kotlarska 16/1

Wypożyczenie samochodu dostawczego?

Spis treści

O popularnym wynajmie samochodów zazwyczaj mówi się w kontekście pojazdów osobowych. Tymczasem coraz częściej sięga się po rozwiązanie, jakim jest wypożyczanie aut dostawczych. Przestronne busy przydają się w najróżniejszych sytuacjach. Najpotrzebniejsze są z perspektywy firm, które muszą przewozić sprzęt lub materiały między różnymi miejscami. Jednak czy tylko?

Z tego artykułu dowiesz się więcej o opcji wypożyczenia aut dostawczych – kto faktycznie może z niej skorzystać, dlaczego jest opłacalna, jak i o wymaganiach, jakie powinien spełnić najemca. Jeśli interesuje Cię taka usługa – zachęcamy do lektury. Poznaj najważniejsze informacje, dotyczące wynajmu aut dostawczych we Wrocławiu i nie tylko.

Komu przyda się auto dostawcze z wypożyczalni?

Warto najpierw wyjaśnić kwestię, kto najbardziej skorzysta na wynajmie dostawczaka. Niemal każda wypożyczalnia samochodów oferuje wynajem pojazdów dostawczych zarówno firmom, jak i osobom prywatnym. W obu przypadkach występują sytuacje, gdy takie auta są co najmniej przydatne. Najemca oczywiście musi spełnić pewne wymogi. Jakie? Wskazujemy w dalszej części artykułu. Kiedy więc taki bus okazuje się potrzebny?

Dostawczak – czemu wynajem, a nie zakup dla firmy?

Małe i duże firmy często potrzebują ładownych pojazdów, gwarantujących możliwość przewiezienia albo dużej ilości przedmiotów, albo towarów o większym gabarycie. W przypadku np. ekipy remontowej będą to materiały budowlane i narzędzia. Z opcji wynajmu auta dostawczego może skorzystać też niewielkie biuro, chcące zrealizować transport produktów papierniczych z lokalnej hurtowni. Same sklepy, zajmujące się dostawą sprzedawanych artykułów do klientów również potrzebują odpowiednich samochodów. Są więc liczne sytuacje, gdy dostawczaki są przydatne.

W takim wypadku przedsiębiorcy często stają przed wyborem – zakupu pojazdu albo skorzystania z oferty wypożyczalni. Przy pierwszym rozwiązaniu niewątpliwą korzyścią jest to, że firma staje się właścicielem auta dostawczego. To jednak wiąże się z:

  • poniesieniem dużego wydatku na zakup lub zaciągnięciem kredytu czy wzięciem leasingu, 
  • koniecznością pokrywania wszystkich kosztów związanych z eksploatacją (w tym wykupu odpowiedniego ubezpieczenia). 

Zarówno przy tworzeniu nowej floty, jak i poszerzaniu jej, trzeba liczyć się z wygospodarowaniem środków z budżetu.

Z drugiej strony są propozycje wypożyczalni samochodów dostawczych. Mimo że przedsiębiorca nie staje się właścicielem pojazdu, to wciąż zyskuje szerokie możliwości korzystania z niego. Granice użytkowania najczęściej dotyczą ilości przejechanych kilometrów w konkretnym okresie (w ciągu doby lub miesiąca), jak i użytkowania w sposób, do jakiego dostosowano pojazd. Tym samym korzystanie z dostawczaka nie wygląda inaczej niż w sytuacji, gdy przedsiębiorca ma własny transport. Plusem jest to, że za relatywnie niewielką kwotę zyskuje auto, jakiego potrzebuje, często na bardzo elastycznych warunkach, a dodatkowo – bez długotrwałych zobowiązań finansowych.

Kiedy auto dostawcze przydaje się osobie prywatnej?

Choć w firmowej rzeczywistości busy są użytkowane dużo częściej, nie oznacza to, że z takiej opcji nie korzystają osoby prywatne. Taki samochód przyda się więc m.in. przy:

  • przeprowadzce, 
  • przewożeniu zakupionych produktów o większym gabarycie, 
  • wywozie starego sprzętu, np. większej ilości elektrośmieci, do punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. 

Tym samym krótkoterminowy wynajem auta dostawczego od wypożyczalni może być tańszą opcją niż korzystanie z kosztownych usług np. ekipy przeprowadzkowej.

Samochody dostawcze na wynajem – jakie modele są dostępne?

Wśród samochodów dostawczych dostępnych w naszej wypożyczalni znajduje się m.in. sprawdzony bus Fiat Ducato Maxi, charakteryzujący się dużą ładownością, nawet do niemal półtorej tony (1460 kg). Ponadto w samej szoferce są 3 miejsca: jedno dla kierowcy i dwa dla pasażerów. To sprawia, że stanowi on doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje dużej przestrzeni na towar i miejsca np. dla ekipy, która będzie go załadowywać i rozładowywać.

Koszt wynajmu auta dostawczego – od czego zależy?

Na cenę wypożyczenia dostawczaka wpływa kilka czynników. Wypożyczalnie często warunkują koszty najmu od modelu i marki pojazdu. Istotna jest też oczywiście liczba dni – im dłuższy okres, tym niższa stawka dobowa. Przykładowo – według naszego cennika z limitem kilometrów najem Fiata Ducato Maxi kosztuje:

  • 200 zł/24 h za 2-3 dni, 
  • 190 zł/24 h za 4-10 dni, 
  • 180 zł/24 h, jeśli samochód pożycza się na okres co najmniej 10 dni. 

Ponadto koszty są uzależnione m.in. od tego, czy klient decyduje się skorzystać z oferty z limitem kilometrów, czy bez.

Wymogi, jakie musi spełnić najemca

Każda wypożyczalnia kieruje się nieco innymi zasadami, jeśli chodzi o wynajem swoich pojazdów. U nas reguły wypożyczania samochodów dostawczych są takie same jak w przypadku aut osobowych. Korzystając więc z oferty Kolor Auto, najemca musi mieć ukończone 21 lat, posiadać ważny dowód osobisty lub paszport i co najmniej od roku prawo jazdy, honorowane na obszarze Polski.

Nie tylko auta dostawcze – busy osobowe na wynajem

Warto zauważyć, że wypożyczyć można nie tylko dostawczaki. Nasza wypożyczalnia oferuje również wynajem busów osobowych, m.in. w takich miastach jak:

To świetne rozwiązanie m.in. na różne wyjazdy – rodzinne, jak i ze znajomymi. Ponadto opcja skorzystania z najmu pojazdów przeznaczonych dla większej liczby osób świetnie sprawdza się w przypadku imprez, w tym firmowych. Busy osobowe wypożyczane są na tych samych zasadach, co auta dostawcze, jak i osobówki.

Wynajem aut dostawczych – podsumowanie

Możliwość wypożyczenia samochodów transportowych niesie ze sobą wiele korzyści. Firmy, wybierając długoterminowy wynajem, zapewniają sobie realne oszczędności na zakupie własnego samochodu, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynają działalność. Z kolei dla osób prywatnych auto dostawcze to świetne rozwiązanie w przypadku przeprowadzek czy przy zakupach produktów o większych gabarytach. Wszystko to m.in. dzięki atrakcyjnym cenom, jakie zapewnia nasza wypożyczalnia.

Jeśli i Ty jesteś zainteresowany najmem pojazdu transportowego w Szczecinie, Zielonej Górze czy Głogowie – skorzystaj z naszej oferty. Więcej szczegółów możesz sprawdzić na stronie. Zachęcamy do kontaktu.

Inne posty

536 393 291

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni

Chcesz zamówić ekspresowo?

536 393 291

lub wypełnij formularz a nasz konsultant do Ciebie zadzwoni